Закрити
У Чорному морі знайдено найстаріший корабель людства
26 Жовтня 2018, 16:29 , Переглядів: 1732
FacebookTwitterLivejournal
У Чорному морі знайдено найстаріший корабель людства Фото: facebook.com/bloger.fm/ Стародавня грецька ваза "Ваза сирен", Британський музей

Археологи не підіймали знахідку з дна. Але фрагмент корабля, який дослідили в Саутгемптонському університеті, доводить, що це найстаріший цілий корабель, який вдалося знайти. На думку вчених, він пролежав під водою понад 2400 років.

У Чорному морі, на глибині 2-х кілометрів, знайшли найдавніший корабель відомий людству, повідомляє сторінка онлайн-радіо Bloger.FM у Facebook.

Затонулий корабель - 23-метрове торговельне грецьке судно. Всі головні деталі корабля цілі та неушкоджені: збереглися щогла, стерна та веслувальні лавки. За оцінкою археологів, руйнування судна за весь цей час не відбулося через брак кисню на глибині. Завдяки цьому органічні матеріали можуть зберігатися тисячі років.

Археологи кажуть, що раніше таке судно можна було побачити лише на стародавніх грецьких вазах, таких як "Ваза сирен", що зберігається в Британському музеї. На цій вазі зображено схоже судно Одіссея.

Джон Адамс, головний дослідник команди проекту морської археології Чорного моря (MAP), вважає, що знайдений корабель змінить уявлення про кораблебудування та судноплавство стародавнього світу.

Видалити Відміна
Забанити Відміна