Закрити
Шнобелівська премія - 2018
14 Вересня 2018, 14:47 , Переглядів: 2212
FacebookTwitterLivejournal
Шнобелівська премія - 2018 Шнобелівська премія - 2018

Шнобелівська церемонія пройшла вже у 28-й раз. Премія вручається за найдивніші досягнення науки, які змушують людей спочатку сміятися, а потім - задуматися.

Урочиста церемонія нагородження Шнобелівською премією 2018 за наукові дослідження з сумнівною цінністю відбулася в Гарвардському театрі Сандерс, йдеться на сторінці Національного репозитарію академічних текстів у Facebook.

Нагороду отримали 10 команд. Приз за кожну номінацію склав 10 трлн зімбабвійських доларів.

  • Команда Джеймса Коула з Університету Брайтона в Британії перемогла в номінації «Харчування» за дослідження людоїдства за часів палеоліту. Їм вдалося встановити, що тоді воно не було настільки живильним і багате на вітаміни і речовини в порівнянні з їжею сучасної людини.
  • Троє дослідників отримали нагороду в галузі хімії, довівши, що людська слина ідеально очищає брудні поверхні.
  • Учені з шведської академії сільськогосподарських наук стали першими в номінації «Біологія». Вони довели, що люди можуть визначити на смак вино, в якому плавала муха, оскыльки воно відрізняється гірким присмаком.
  • У галузы «Медична освіта» премію за статтю про проведення колоноскопії в сидячому положенні отримав японський дослідник Акира Хоріучі.
  • Вчені з університету Мічігану зайняли перше місце у галузі «Медицина» з дослідженням виведення каменів з нирок за допомогою поїздок на американських гірках. Виявилося, що це допомагає в 70% випадків.
  • В антропології першими виявилися шведські вчені, які змогли довести, що люди копіюють повадки шимпанзе більше, ніж самі тварини.
  • Канадські дослідники отримали премію в галузі «економіка» за свою роботу про знущання працівників над лялькою вуду начальника. Подібні дії приносять колосальне задоволення службовцям і дозволяють відновити почуття справедливості.
  • У номінації «За мир» першими стали вчені, які вивчили лайки учасників дорожнього руху. Вони відзначили, що агресивна поведінка за кермом пов'язана з особистими особливостями людини, а також з рівнем стресу і втоми.
  • Команда під керівництвом Теи Блеклер розбиралася, чому чоловіки вивчають інструкції частіше жінок, а молоді люди ними зовсім не користуються, за що отримали премію в галузі «Література».

У 2017 році одним з найбільш милих досліджень стала робота французького вченого, який довів, що коти насправді - рідина.

Видалити Відміна
Забанити Відміна