Закрити
Підручники для першачків
28 Серпня 2018, 11:31 , Переглядів: 692
FacebookTwitterLivejournal
Підручники для першачків Підручники для першачків

Чи почнуть першокласники навчальний рік з новими книжками? Учасники Громадського об'єднання "Батьки SOS" впевнені – у вересні усіх підручників не буде.

Про це вони повідомляють на свої сторінці у ФБ:

"Звідки така впевненість? Ми зробили запит щодо угод про друк підручників для першокласників до тих, хто укладав ці угоди – Інституту модернізації змісту освіти (ІМЗО). Їхня відповідь (прикріплена до посту) коротко – самі шукайте договори на ProZorro.

Перед тим, як писати запит, ми вже проглянули пару десятків договорів (https://prozorro.gov.ua/tender/search…). У них вказано, що підручники мають надрукувати до 14 вересня.

Ще є договори ІМЗО з компаніями, які розвезуть ці підручники до управлінь (департаментів) освіти і науки обласних та Київської міської держадміністрацій і до резервного фонду навчальної літератури. Графік розвезення можна було б дізнатися, якби у систему ProZorro завантажили додатки до договорів. Але додатків у системі немає, тому коли розвезуть – будемо гадати, чи скоро дізнаємось.

Чому так сталося – загадка. У перших числах червня на колегії МОН були затверджені усі підручники для першого класу. Міністр була впевнена, що надрукувати встигнуть. Адже це реформа, це важливо - і для дітей – майбутнього країни, і для самого міністерства. Підручників цього року для школи мали видати рекордно багато, але першачки - у пріоритеті. Та раптом до неспроможності місцевої влади витратити вже видані на НУШ гроші додався ще й такий ляп з підручниками…

Проте, якщо скласти до купи кілька подій, то не так вже все загадково. Пам’ятаєте, нетипові програми (Інтелект, Крила, Росток та інші) цього року не були затверджені колегією МОН? Проте після тривалих дискусій нетипові програми листом Державної служби якості освіти були дозволені до використання. Як відомо, автори деяких з цих програм – співробітники ІМЗО. Посібники, що використовуються для навчання за нетиповими програмами, держава не закуповує. Їх самі друкують, самі формують ціну, самі дають гриф «схвалено» – ті ж співробітники ІМЗО, у котрих державні інтереси переплуталися з власними. Що ж в пріоритеті?

Через запровадження НУШ, поширення інформації про нові підходи до навчання, через цільове фінансування НУШ – багато батьків відмовилися від «авторських» програм. Таким чином, прибутки авторів стали значно нижчими, ніж очікувалося.

Потім був Лист МОН №1/11-8477 від 10.08.2018 «Про безоплатність здобуття повної загальної середньої освіти», у якому міністр вкотре нагадує, що освіта безкоштовна і ніхто не може примушувати батьків купувати додаткові посібники чи зошити для нетипових освітніх програм у комунальній/державній школі. Це стало ще одним ударом по навколоосвітньому бізнесу. І по нетиповим програмам з їхніми «лише 200 грн на місяць», і по додатковим зошитам, яким дає гриф… ой, знову ІМЗО.

Швидше за все, чиновники вже підготували виправдання, чому не встигли раніше укласти угоди про друк. Ситуація із затримкою друку підручників дуже вигідна «бізнесменам» від освіти. Бо це і привід волати про «кляті реформи і реформаторів» і сказати батькам «а давайте купимо хоч якісь зошити, якщо держава навіть підручників не дала»… При чому, будуть наполегливо рекомендувати не лише один пропис, а зошити до кожного предмету. Такий от маркетинговий хід. Бізнес є бізнес, до чого тут державні інтереси, реформи?

Що робити батькам? Запитати вчителя, чи справді так потрібні підручники дітям у перший місяць навчання. Нагадати, що для шкіл мали закупити міні-фабрики друку. Нагадати, що перший місяць – адаптаційний період, що уроки можуть бути і на свіжому повітрі… Нагадати, що діти просто ще не вміють читати, що у тих підручниках написано.

Крім того, у коментарях вже дали посилання на сайт ІМЗО, де викладені електронні версії підручників. https://lib.imzo.gov.ua/handle/123456789/810

І так, непогано було б, щонайменше - пояснити батькам, вчителям - чому так сталося і організувати навчання так, щоб проблема підручників не вирішувалася коштом батьків."

Автоматический альтернативный текст отсутствует.

Видалити Відміна
Забанити Відміна