Закрити
Україну не омине стан PISA-шоку, - Гриневич
27 Серпня 2018, 16:46 , Переглядів: 633
FacebookTwitterLivejournal
Україну не омине стан PISA-шоку, - Гриневич Україну не омине стан PISA-шоку, - Гриневич

За словами Міністра, в Україні досі панує міф про велич радянської освіти, і велич української освіти, як уламку радянської.

Міністр освіти Лілія Гриневич висловила думку, що Україну не омине стан шоку після отримання результатів міжнародного дослідження PISA, у якому цього року вперше взяли участь українські школярі, повідомляє Osvita.ua

Про це міністр освіти сказала в інтерв’ю виданню «Слово і Діло», відповідаючи на запитання щодо місця, яке може отримати Україна за результатами PISA-2018.

«Я б дуже хотіла, щоб ми мали можливість посісти високе місце серед країн в межах цього порівняльного дослідження, але, на жаль, впевнена, що цього не відбудеться. Знаєте, як правило, стан країн-учасників після отримання перших результатів дослідження можна охарактеризувати як PISA-шок. І нас цей стан не омине», - зазначила міністр.

За її словами, в Україні досі панує міф про велич радянської освіти, і велич української освіти, як уламку радянської.

«Ми сьогодні маємо драматичні відмінності у якості освіти, яку надають різні школи в Україні. Більшість шкіл – а саме вона важлива, коли ми говоримо про масову освіту – сконцентровані на запихання в дитину знань і абсолютно не стимулюють до творчості та пізнання, креативного мислення, що допомагає вирішувати складні проблеми, а саме це перевіряє PISA», - сказала Лілія Гриневич.

Вона також наголосила, що без сумніву, українська освіта має надзвичайних вчителів і чудові школи, однак цього не достатньо.

«Здобутки та переваги сучасної освіти мають бути надбанням кожної школи – лише тоді освітня система може вважатися хорошою. Однак, я вірю в те, що PISA дасть нам низку дуже важливих переваг. Перше, це усвідомлення реального стану речей в українській освіті. Краще знати правду, ніж як дурень із заплющеними очима потикатися у пітьмі. Отримані результати стануть ще одним каменем у фундаменті змін. Друге – PISA сьогодні, дозволить нам порівняти себе із нами завтрашніми. Ми розпочинаємо реформу – усі першокласники йдуть до нової української школи. Ми матимемо результати PISA станом на початок змін, а також отримаємо результати внаслідок реформи. Це дозволить оцінити ефективність трансформацій», - підкреслила міністр освіти Лілія Гриневич.

Як відомо, Програма міжнародного оцінювання учнів PISA має на меті порівняти освітні системи близько 80 країн світу через вимірювання компетентностей учнів із читання, математики та природничих дисциплін, прямо не пов’язаних з оволодінням шкільними програмами. Дослідження PISA проводиться кожні три роки, починаючи з 2000 року, шляхом тестування навичок і знань 15-річних учнів. Цього року Україна вперше долучилась до дослідження.

Джерело: Оsvita.ua
Видалити Відміна
Забанити Відміна