Закрити
Регіони не використали кошти субвенції на НУШ, - Гриневич
20 Серпня 2018, 12:06 , Переглядів: 769
FacebookTwitterLivejournal
Регіони не використали кошти субвенції на НУШ, - Гриневич Фото: volynpost.com Регіони не використали кошти субвенції на НУШ, - Гриневич

Попри те, що держава ще в квітні направила на місця 1 млрд грн на потреби Нової української школи, органи місцевого самоврядування наразі використали лише від 50% до 75% коштів цієї субвенції.

Про це розповіла міністр освіти Лілія Гриневич під час спілкування з освітянами Львівської області, повідомляє сайт Osvita.ua.

За словами міністра, у громадах, де найгірша ситуація, місяцями не розподіляли отримані від держави кошти.

«Перше, що потрібно знати, – попри затримки всі меблі будуть у школах, адже усі ці гроші цільові, їх неможливо використати ні на що інше, окрім меблів, парт, дидактики для початкової школи. Але загалом ця ситуація, з одного боку, показує незрілість депутатів окремих місцевих рад, що місяцями не могли зібратися разом, аби проголосувати за розподіл коштів, чим затримували процес та не давали грошам піти на закупівлі», - зазначила Гриневич.

Вона також наголосила, що з іншого боку існує факт того, що українські виробники, а лише в них можна здійснювати закупівлі, просто не здатні зараз перекрити наявну потребу в обладнанні.

«Наразі нам подають зведену інформацію про те, що частка використаних коштів субвенції на НУШ становить від 50% до 75%. Але, чесно кажучи, у низці областей я маю сумніви щодо поданих даних, особливо якщо співставити їх з тим, що подавалося місяць тому. Такі проблеми з поданням інформації існують давно, тому зараз ми робимо систему, яка зв‘яже нас на пряму зі школами, де заклади самі зможуть розповідати про реальні обсяги того, що отримали», – зазначила міністр.

Вона окремо наголосила, що в ситуації, яка склалася, дуже важливо все ж не впадати в конфлікти, а дороблювати роботу, що лишилася.

Також, за словами Лілії Гриневич, важливо пам‘ятати, що і директори шкіл, і батьки мають право запитати у своїх органів місцевого самоврядування, скільки коштів з державного бюджету отримала область, скільки додала на засадах співфінансування, та в які школи було закуплено відповідне обладнання.

Джерело: Оsvita.ua
Видалити Відміна
Забанити Відміна