Закрити
Щорічна премія вчителям: кому, скільки і за що
09 Серпня 2018, 11:34 , Переглядів: 980
FacebookTwitterLivejournal
Щорічна премія вчителям: кому, скільки і за що Фото: travelandteachrecruiting.com Щорічна премія вчителям: кому, скільки і за що

У статті 57 Закону України «Про освіту» йдеться про те, що за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків вчителям передбачена грошова винагорода за сумлінну працю.

Від кого або від чого залежить, чи отримають вчителі щорічну грошову винагороду та хто і як визначає її розмір. На ці питання відповідає сайт Etsetera з посиланням на Педраду.

ЩО В ЗАКОНІ ПРО ОСВІТУ

У статті 57 Закону України «Про освіту» йдеться про те, що за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків вчителям передбачена грошова винагорода за сумлінну працю.

Її ще називають «премією до Дня вчителя», якщо є розпорядження виплатити її до Дня педагогічного працівника. Та щорічна грошова винагорода може бути навіть і не щорічною.

ЯКІ УМОВИ ВИПЛАТИ?

Умови виплати врегульовані Порядком надання щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам навчальних закладів державної та комунальної форми власності за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків.

ХТО НЕ ОТРИМАЄ ПРЕМІЮ?

Винагороду виплачують учителям та іншим педагогічним працівникам, окрім:

  • тих, хто працює в закладі освіти за сумісництвом;
  • тих, чиєї посади немає в Переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників.

ЯКИЙ РОЗМІР ВИНАГОРОДИ?

МОН та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України в Галузевій угоді на 2016–2020 роки домовилися забезпечити надання винагороди у розмірі посадового окладу.

Однак розмір винагороди визначає засновник закладу освіти, опираючись на можливості бюджету та інші показники (але не більше 100% окладу).

ЩО ВРАХОВУЮТЬ ТА НЕ ВРАХОВУЮТЬ ПРИ ПРИЗНАЧЕННІ ПРЕМІЇ?

Враховують: підвищення, які впливають на розмір ставки (посадового окладу), наприклад, за педагогічні звання, роботу в інклюзивних групах.

Винагороду можна призначити за результатами роботи:

  • за календарний рік;
  • за навчальний рік.

Не враховують: середню заробітну плату та тижневе навантаження.

ЯКИЙ ПОРЯДОК НАДАННЯ?

Винагороду надають:

  • відповідно до положення про преміювання, яке затверджує директор ЗЗСО, погодивши з профкомом;
  • на підставі наказу директора закладу освіти;
  • у межах коштів, передбачених кошторисом закладу освіти.

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗАСНОВНИКА ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

Премії може й не бути, якщо засновник закладу освіти «забуде» видати відповідне розпорядження. Тому директорам ЗЗСО не зайве клопотати про виплату щорічної грошової винагороди своїм педагогічним працівникам.

Якщо в бюджеті району, міста, селища, села будуть на те кошти – буде й премія.

Джерело: Etsetera
Видалити Відміна
Забанити Відміна