Закрити
Гриневич: Цього року збільшено держзамовлення на вчителів
17 Липня 2018, 15:50 , Переглядів: 793
FacebookTwitterLivejournal
Гриневич: Цього року збільшено держзамовлення на вчителів Фото: wallpapermad.com Гриневич: Цього року збільшено держзамовлення на вчителів

Міністр також зазначила, що при зростанні замовлення на необхідних державі фахівців, зменшується замовлення на так звані кон’юнктурні спеціальності, які популярні серед вступників, але не мають гострої потреби на ринку праці.

Оскільки кількість випускників шкіл цього року скоротилася на 4%, то і держзамовлення становить близько 96% порівняно з 2017-м/

Про це розповіла міністр освіти і науки Лілія Гриневич, коментуючи обсяги державного замовлення на підготовку фахівців, наукових та науково-педагогічних кадрів, на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів у 2018-му, що були затверджені Урядом сьогодні, 11 липня 2018 року, передає Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Міносвіти.

"Для наших закладів (вишів, які знаходяться в сфері управління МОН, – Ред.) було збільшено державне замовлення для підготовки вчителів – з 17,0% у держзамовленні 2017-го до 17,6% в 2018 році, за галуззю знань "Аграрні науки та продовольство" – з 6,7% у 2017-му до 6,9% в 2018 році, за галуззю знань "Інформаційні технології" – з 12,0% до 12,1%. В абсолютних величинах ми можемо говорити про подальше збільшення замовлення для природничих наук – на 2,4% порівняно з минулим роком, математики та статистики – на 4,4%, удвічі збільшено обсяг держзамовлення на спеціальність "Матеріалознавство", – повідомила міністр.

Вона також зазначила, що при зростанні замовлення на необхідних державі фахівців, зменшується замовлення на так звані кон’юнктурні спеціальності, які популярні серед вступників, але не мають гострої потреби на ринку праці.

"Враховуючи ситуацію та потреби ринку праці, приблизно на 5% в абсолютних величинах було зменшено замовлення за спеціальністю "Право" на денній формі навчання. При цьому 2018-го держава взагалі не виділятиме кошти для підготовки юристів на заочній формі навчання. Також зменшено держзамовлення за галузями знань "Управління та адміністрування" – приблизно на 5,7% в абсолютних величинах, "Соціальні та поведінкові науки" – приблизно на 13,4% в абсолютних величинах, спеціальності "Готельно-ресторанна справа" – приблизно на 9% в абсолютних величинах", – пояснила Лілія Гриневич.

Найбільш вагома структурна зміна в державному замовленні цього року відбулася за освітньо-кваліфікаційним рівнем "Молодший спеціаліст". Здебільшого його здобувають у коледжах після 9-го класу. На початку 2018-го фінансування більшості коледжів було передано на місцевий рівень. Таким чином цього року замовлення на підготовку кадрів для цих закладів робитимуть місцеві органи самоврядування (регіональне замовлення), а відповідне державне замовлення зменшується на 17 тис 965 місць (близько 31,4% від минулорічного обсягу).

"При цьому для коледжів у структурі державних університетів, академій та інститутів, що продовжують фінансуватися з Держбюджету, держзамовлення збільшено приблизно на 5%. Це вмотивовано тим, що саме цього року вперше за тривалий час випускників 9-х класів більше, ніж торік", – пояснила Міністр.

Загалом же 2018 року за всіма освітньо-кваліфікаційними рівнями (бакалавр/магістр/молодший спеціаліст), на аспірантуру та докторантуру державне замовлення складає 167 тис 016 місць. З них 152 тис 956 місць – замовлення на підготовку фахівців за денною формою навчання.

Нагадуємо, з  12 липня, в електронних кабінетах абітурієнтів відкрита можливість подання заяв на вступ до вишів.

Вступна кампанія 2018 матиме 6 основних новацій: для спеціальностей уніфіковані обов'язкові предмети ЗНО; зараховуватимуться сертифікати ЗНО 2016, 2017 і 2018 років (з іноземних мов - тільки 2018); регіональний, сільський і галузевий коефіцієнти змінені за результатами вступної кампанії 2017року; зменшено кількість заяв, які абітурієнт може подавати для участі в конкурсі за бюджетне місце (з 9 заяв на 4 спеціальності в 2017-му, до 7 заяв на 4 спеціальності в 2018 році); встановлено мінімальну кількість балів - 150 - із другого і третього конкурсних предметів для вступу на 3 медичні спеціальності: "Стоматологія", "Медицина", "Педіатрія"; замість творчих конкурсів на деякі педагогічні спеціальності, журналістику та окремі спеціалізації дизайну введено творчі заліки.

Джерело: Цензор
Видалити Відміна
Забанити Відміна