Закрити
Від'їзд батьків на заробітки впливає на шкільну успішність дітей, - аналітики
19 Червня 2018, 16:33 , Переглядів: 660
FacebookTwitterLivejournal
Від'їзд батьків на заробітки впливає на шкільну успішність дітей, - аналітики Фото: censor.net.ua Від'їзд батьків на заробітки впливає на шкільну успішність дітей, - аналітики

Через від'їзд українців на заробітки за кордон страждають діти. Зазвичай, сім'я заробітчан залишається в Україні.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "5 канал", про це повідомила аналітик Центру CEDOS Олександра Слободян.

"Послаблюються сімейні зв'язки, дуже часто сім'ї руйнуються. Є діти, які ростуть без батьків або з одним із батьків. Ми навіть проводили дослідження і показували, що це впливає на успішність дітей у школах. Один із батьків перебуває на заробітках або обидва - у них бали за ЗНО зазвичай нижче, ніж у дітей, що живуть з обома батьками в Україні", - зазначає експерт.

Крім того, вона зазначила, що влітку традиційно відбувається сплеск сезонної трудової міграції, адже саме в цей час популярні серед заробітчан країни потребують додаткової робочої сили. Водночас, мігрантів, які очікують "легких грошей", нерідко спіткає розчарування.

"Це часто робота понаднормова, робота по 12 годин на день, наприклад. І гроші, можливо, не такі вже великі, якщо порівнювати з тим, які соціальні втрати понесуть ці люди. Тобто, вони тривалий час перебувають за межами свого будинку, живуть в іншій культурі, яка не завжди охоче їх приймає", - додає Слободян.

Саме сезонні роботи найбільш популярні серед вітчизняних працівників. За даними дослідження Соціологічної групи "Рейтинг", за останні 5 років на них було залучено 77% мігрантів.

Джерело: Цензор
Видалити Відміна
Забанити Відміна