Закрити
Якщо ви знаєте мову, то маєте розуміти її на слух, - Гриневич
07 Червня 2018, 11:18 , Переглядів: 622
FacebookTwitterLivejournal
Якщо ви знаєте мову, то маєте розуміти її на слух, - Гриневич Фото: youtu.be Якщо ви знаєте мову, то маєте розуміти її на слух, - Гриневич

Для підготовки частини тесту "Аудіювання" у ЗНО з англійської мови були запрошенні носії мови. Про це повідомила міністр освіти Лілія Гриневич, коментуючи ситуацію з проведенням зовнішнього оцінювання у програмі "Сніданок 1+1".

Зокрема, вона повідомила, що ті учасники які були незадоволені якістю звуку, мали подати апеляцію про порушення процедури, пише Osvita.ua з посиланням на сюжет у "Сіданок 1+1".

«Ми зараз вивчаємо ситуацію і саме тому усі учасники одразу повинні були написати апеляцію про порушення процедури. Якщо вам не чутно ви повинні попросити зробити голосніше. Якщо в якісь спосіб вам не зробили голосніше, ви можете написати апеляцію. Про це учасників попереджують і в матеріалах, які вони отримують заздалегідь до тестування, і в інструктажі напередодні тестування.

Зараз ми маємо 65 апеляційних заяв, з них 37 у Києві, з приводу неякісного проведення саме аудіювання», - сказала міністр.

Вона нагадала, що аудіювання цього року проводилось вперше і воно є дуже важливою частиною тесту.

«Тому що, якщо ви дійсно знаєте мову, то ви повинні розуміти цю мову на слух. Ви повинні розуміти носіїв мови. Ці тексти начитані носіями мови. При чому там були три фрагменти різної складності. І так само люди у житті говорять з різним акцентом, в різних країнах і з різними темпами», - наголосила Гриневич.

Разом з тим вона наголосила, що система тестування включає багато тестових завдань і ніколи не можна бути застрахованими, що буде усі ідеально, тому що ці завдання створюють люди.

«Але система має запобіжники, як вирівнювати результати тестування. Наприклад 200 балів отримає не той, хто виконав всі завдання, а той хто виконав тест найкраще. По-друге, той саме запис слухали в усій країні. Ми зараз маємо дуже різні відгуки. Є обурені , а є і ті, хто дивується і кажуть, що аудіювання було нормальним», - зазначила міністр.

За словами Лілії Гриневич, на обладнання для проведення аудіювання було виділено 17,5 млн грн. Водночас, вона повідомила, що деякі школи не отримали необхідне обладнання і воно було замінене іншим.

«Якщо виявиться, що це самі ті школи, де написані апеляції і була погана якість ми дамо можливість цим абітурієнтам перескласти зовнішнє оцінювання на додатковій сесії 4 липня», - сказала Гриневич.

Вона також зауважила, що тест відповідає вимогам навчальної програми і має певну мету - виділити найкращих випускників, які будуть вступати до закладів вищої освіти.

Джерело: Освіта.ua
Видалити Відміна
Забанити Відміна