Закрити
Більше ніж 30 технологічних компаній планують підписати "цифрову женевську конвенцію"
07 Травня 2018, 14:04 , Переглядів: 930
FacebookTwitterLivejournal
Більше ніж 30 технологічних компаній планують підписати Фото: sprotyv.info Більше ніж 30 технологічних компаній планують підписати "цифрову женевську конвенцію"

Технологічні компанії хочуть заявити, що публічно відмовляються брати участь в кібератаках, організованих урядом якої б то не було країни. У число згодних дотримуватися розроблені принципи увійшли такі компанії, як Facebook, Microsoft, Oracle, Nokia тощо.

Йдеться про атаки на громадян і підприємства всіх країн світу без винятку. Про це, як інформує Цензор.НЕТ, пише Інтерфакс-Україна з посиланням на The New York Times.

Крім того, компанії зобов'язуються надати допомогу будь-якій країні, яка зіткнулася з подібною атакою в кіберпросторі, незалежно від її причини - будь це шахрайство або геополітика.

The New York Times зазначає, що, деякі великі компанії, серед яких Google, Apple і Amazon, поки відмовляються підтримати ініціативу.

Видання нагадує, що президент і головний юридичний консультант Microsoft Бред Сміт вже кілька років намагається донести думку про необхідність створення так званої "женевської конвенції" в цифровому просторі, яка встановить правила поведінки в кіберпросторі.

Сміт зазначає, що першими підтримати подібну ініціативу повинні саме американські технологічні компанії, оскільки найчастіше їх клієнти стикаються з кібератаками.

"Ця проблема стала набагато більшою, і я думаю, що за останні кілька років ми зрозуміли, що нам необхідно працювати разом і посилено", - сказав він.

Нагадаємо, в кінці червня минулого року від масової кібератаки вірусом EternalPetya (також відомий як NotPetya) постраждало багато українських підприємств, в тому числі аеропорти, метрополітен, державні організації і відомства.

Крім того, вірус зачепив міжнародні організації, підрозділи яких здійснювали свою діяльність на території України, і мають загальні мережі.

Джерело: Цензор
Видалити Відміна
Забанити Відміна