Закрити
В українських школах пройде екологічний конкурс з використанням мобільного додатка "Кліматичні краплі"
05 Квітня 2018, 15:41 , Переглядів: 1955
FacebookTwitterLivejournal
В українських школах пройде екологічний конкурс з використанням мобільного додатка В українських школах пройде екологічний конкурс з використанням мобільного додатка "Кліматичні краплі"

В рамках конкурсу учні будуть висаджувати дерева, здійснювати роздільний збір відходів (скло, папір, пластик, батарейки), також компостувати харчові відходи і зберігати енергію. Переможці конкурсу відвідають кліматичну конференцію COP24 в Польщі в грудні цього року.

Українські школи запрошуються до змагання по екологічно дружнім вчинків з використанням мобільного додатка "Кліматичні краплі", передає Цензор.НЕТ з посиланням на інформацію екологічної компанії "КТ-енергія".

У повідомленні зазначається: "Мобільний додаток" Кліматичні краплі "відстежує і винагороджує екологічно дружні вчинки громадян з метою захисту навколишнього середовища і клімату планети."

"Зелені" вчинки учасників платформи відслідковуються і переводяться в електронні бали, з подальшим їх обміном на знижки, бонуси та інші інструменти лояльності партнерів платформи.

Кожен бал, який називається "Кліматична крапля", - це 1 кг парникового газу СО2, який не потрапляє в атмосферу в результаті екологічних дій учасників платформи. Така людина є "джерелом" скорочень викидів парникових газів і протягом року може створити 500 і більше "Капель".

Партнери платформи - екологічно свідомі підприємства в сфері торгівлі, розваг, ІТ, житлово-комунальних послуг і т.д. - приймають від "Джерел" "Кліматичні краплі" в обмін на знижки, бонуси та інші інструменти лояльності.

Зараз "Кліматичні Краплі" нараховуються за пересування на велосипеді, висадку дерев, роздільний збір відходів, заходи з енергозбереження в будівлях і генерацію "зеленої" електроенергії.

Розрахунок скорочень викидів парникових газів здійснюється на основі міжнародно-визнаних методологічних підходів з урахуванням багаторічного досвіду компаній в сфері розрахунку вуглецевих викидів.

Планується, що вже в 2018 році кількість учасників платформи складе 100 000 чоловік, а обсяг "Капель" в платформі складе 50 мільйонів одиниць, що буде свідчити про скорочення викидів парникових газів на 50 тисяч тонн.

Платформа "Кліматичні Краплі" працює на основі технології розподіленого реєстру (блокчейн) з використанням серверів Microsoft Azure.

Для участі в платформі потрібно встановити додаток за посиланням нижче, зареєструватися і почати генерувати або приймати "Кліматичні краплі". У разі виникнення запитань просимо звертатися до розділу "Запитання та відповіді".

Завантажити додаток з Play Market.

Для школярів України проводиться конкурс екологічно дружніх вчинків серед шкіл, учнів та вчителів з використанням мобільного додатка "Кліматичні краплі".

Учасники конкурсу: школи, які зареєструвалися для участі в конкурсі з посиланням. Термін реєстрації - до 30 квітня 2018 включно.

Умови конкурсу та визначення переможців: школи змагаються в генерації Кліматичні крапель.

Переможцями будуть обрані 4 школи, які наберуть найбільшу кількість Кліматичних крапель в розрахунку на одного учня, здійснюючи еко-вчинки.

Кліматичні краплі нараховуються за такими коефіцієнтами:

 • висадка дерев - 45 крапель за кожне дерево;
 • роздільний збір відходів (краплі нараховуються за здачу згаданих відходів на переробку) - 1,8 крапель за кілограм макулатури, 0,2 краплі за кілограм скла, 1,6 крапель за кілограм пластику, 0,5 крапель за кілограм зібраних батарейок;
 • компостування харчових відходів - 0,5 крапель за кілограм органічних відходів, що йдуть на компостування;
 • енергозбереження - 1,2 краплі за кВт год. збереженої електроенергії.

Школи, що зареєструвалися можуть здійснювати еко-вчинки і генерувати краплі з моменту реєстрації.

Після реєстрації для участі в конкурсі необхідно встановити мобільний додаток і створити новий обліковий запис для школи, вибравши роль "Джерело". Паралельно потрібно сприяти встановленню додатки учнями, які братимуть участь у проекті, здійснюючи еко-вчинки.

Встановлення додатків варто поєднувати з вивчненням питань зміни клімату.

Школи самостійно визначають організації, які приймають відходи на переробку.

Роз'яснення щодо умов проведення конкурсу будуть надані всім зареєстрованим школам під час скайп-конференцій 17.04 і 03.05.

Термін проведення конкурсу: 1 апреля 2018 - 28 сентября 2018.

Навчання з питань зміни клімату: учасники конкурсу повинні проводити навчальні заняття на тему зміни клімату та індивідуальних і колективних вчинків по скороченню викидів парникових газів та адаптації до зміни клімату (зазвичай, протягом 2 тижнів з моменту реєстрації). Навчальні матеріали доступні за посиланням.

Звітність: школи повинні вести облік зібраних і переданих на переробку відходів (в кг) і висаджених дерев (в шт.), Здійснювати відповідну фото і відео фіксацію. Форма звітності про екологічні вчинки буде надана всім зареєстрованим школам. Проміжна звітність про вчинені учасниками конкурсу еко-вчинків буде подаватися організаторам 30.04.2018, 25.05.2018, 14.09.2018 та 28.09.2018. За результатами звітності буде публікуватися рейтинг шкіл-учасниць.

Також учасники конкурсу повинні розміщувати звіти, фото і відеоматеріали на сторінці в мережі Facebook.

Крім загальної звітності, школи будуть вести внутрішню звітність для подальшого розподілу Кліматичних крапель між учнями. Зазвичай, розподіл Кліматичних крапель між учнями (по ланцюжку школа-клас-учень) буде відбуватися протягом 1 тижня після кожного отримання крапель школами; при цьому має бути розподілено не менше 65% крапель, отриманих школами.

Школи мають також інформувати організаторів про проведеному навчання з питань зміни клімату.

Нагородження переможців: 3 учні 5-11 класів з кожної з чотирьох шкіл-переможців відвідають конференцію з питань змін клімату в Польщі в грудні 2018 року, де представлять результати діяльності школи щодо здійснення еко-вчинків. Презентації заплановані на конференції, яка повинна відбутися 6 грудня 2018.

Вибрані вчителі шкіл-переможців отримають всебічну підтримку для подачі заявки на конкурс Кращий Учитель світу (www.globalteacherprize.org) з призовим фондом в 1 мільйон доларів. Мінімум один такий учитель відвідає кліматичну конференцію в Польщі.

Процес відбору учнів і вчителів буде здійснюватися з урахуванням думки представників школи, міської влади та представників "ТОВ КТ-Енергія".

Додатковими факторами для відбору учнів-переможців будуть:

 • активну участь в навчанні з питань змін клімату,
 • активну участь в здійсненні еко-вчинків, як колективно та й індивідуально,
 • наявність активного акаунта в додатку "Кліматичні краплі" протягом проведення конкурсу,
 • знання англійської мови,
 • поради щодо вдосконалення роботи програми,
 • залучення інших учасників, в т.ч. з інших країн, до участі в конкурсі.

Додатковими факторами для відбору вчителів-переможців будуть:

 • активна участь у викладанні тематики змін клімату,
 • вдосконалення навчальних матеріалів та розробка планів-уроків і методичних матеріалів з питань зміни клімату з використанням мобільного додатка "Кліматичні краплі", з урахуванням вимог в рамках конкурсу "Кращий учитель світу",
 • знання англійської мови,
 • залучення нових партнерів додатку Кліматичні краплі,
 • поради щодо вдосконалення роботи програми,
 • залучення інших учасників, в т.ч. з інших країн, до участі в конкурсі.

Відвідування конференції: планується, що подорож до Польщі пройде з 5 по 7 грудня 2018 (від'їзд автобусом зі Львова 5 грудня, 6 грудня - участь в конференції, 7 грудня - повернення до Львова).

Транспорт, харчування та проживання буде забезпечено організаторами конкурсу.

Джерело: Цензор
Видалити Відміна
Забанити Відміна