Закрити
Чорнобильську зону відкрили для спорудження сонячних станцій
20 Березня 2018, 10:32 , Переглядів: 994
FacebookTwitterLivejournal
Чорнобильську зону відкрили для спорудження сонячних станцій Фото: oddviser.com Чорнобильська АЕС

Передбачувана потужність станції складе 1,2 ГВт.

Чорнобильська зона відчуження відкрита для спорудження сонячних станцій і може бути використана в промислових цілях, повідомляє портал РБК-Україна.

"Відновлювана енергетика на території Чорнобильської зони - це хороший розвиток для території, яка завжди була бюджетної дірою. Її утримання щорічно обходиться Україні в мільйони гривень. Зона повинна і може бути використана в промислових цілях. Тому ми вирішили вивчити можливості економічного потенціалу зони відчуження", - сказав міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак під час презентації результатів дослідження доцільності будівництва сонячної електростанції в Чорнобильській зоні відчуження, передає "Урядовий портал".

Згідно з результатами дослідження створення станції є можливим і має ряд переваг. Зокрема, тут збереглася необхідна транспортна та енергетична інфраструктура.

"Тут є величезна територія, а найголовніше, що обслуговування такого парку не вимагає залучення великої кількості людей. Тому цей проект в зоні відчуження може стати хорошим ліфтом для нових екологічних технологій в Україні і символом змін, історією успіху України", - пояснив Семерак.

19 березня, в Києві презентували попереднє техніко-економічного обгрунтування встановлення парку наземних сонячних панелей в Чорнобильській зоні відчуження.

У дослідженні враховані особливості території, рівень радіоактивного забруднення території, на якій заплановано розміщення об'єктів сонячної енергетики, правила радіаційної безпеки під час проведення робіт, а також ряд інших важливих показників.

До речі, Європейський банк реконструкції і розвитку виділив 25,9 млн євро на будівництво трьох сонячних електростанцій у Вінницькій області.

Раніше, на початку 2018 року, стало відомо, що в Чорнобилі в зоні відчуження очікується запуск першої сонячної електростанції потужністю в мегават. Нова електростанція розташована всього в 100 метрах від нового саркофага четвертого енергоблоку Чорнобильської АЕС.

Джерело: РБУ Україна
Видалити Відміна
Забанити Відміна