Закрити
"Велика гонка милосердя"
02 Лютого 2018, 17:04 , Переглядів: 909
FacebookTwitterLivejournal
Фото: facebook.com/uakomar "Велика гонка милосердя"

Це знаменита історія про те, як у 1925 році у відрізаному від цивілізації місті на Алясці почалася епідемія дифтерії, і як туди доставляли сироватку на їздових собаках - 1085 км в екстремальному холоді (близько -50). 2 лютого о шостій годині ранку перша упряжка досягла мети, і перші 300 тисяч одиниць сироватки почали рятувати життя.

Наступна собача упряжка, наступна партія сироватки дісталася далекого північного міста тільки через 5 днів. Про це нагадує на свої сторінці у Facebook відомий педіатр Євген Комаровський.

Він пише: "Сподіваюся, вас зацікавлять подробиці, почитайте наприклад це - http://www.lucidcafe.com/library/iditarod2.html або це http://russia-alaska.com/life/Balto.htm.

Там багато цікавого - і про те, як героїчна упряжка після всесвітньої слави стала нікому не потрібною і її дивом врятували, і про те, що доставлена ​​сироватка виявилася замороженою, але не втратила властивостей і т.д. - читайте...

2 лютого - це прекрасний привід нашим каналам показати ввечері всій країні чудовий повнометражний мультфільм «Балто» 1995 року від Universal Studios (там, до речі, Стівен Спілберг - виконавчий продюсер).

Балто - ім'я собаки, ватажка тієї самої упряжки, що першою дісталася мети.

Мені от здається, що якщо Міністерство культури комусь в країні потрібно, так головна мета цієї організації зовсім не в тому, щоб складати списки правильних або неправильних артистів, не в тому, щоб просувати свою культуру за допомогою приниження інших культур, а в тому, щоб пропонувати людям культурні явища, дати, події, здатні реально вплинути на життя людей (в кращу сторону !!!).
Коли мільйони нещеплених від дифтерії є, а сироватки від дифтерії немає, так саме час зібратися ввечері біля телевізора всією сім'єю і подивитися добрий, красивий, повчальний мультфільм (є, до речі, прекрасний український дубляж).

А потім відповісти на дитяче питання: - Мамочко, а якщо я захворію, до мене Балто приїде?"

Балто з хазяїном, 1925 р.

Кадр з м/ф "Балто", 1995 р.

Видалити Відміна
Забанити Відміна