Закрити
Гаджет-бирка буде рятувати життя пацієнтів: винахід з США
11 Січня 2018, 15:45 , Переглядів: 1025
FacebookTwitterLivejournal

Вчені з США створили простий і дуже потрібний гаджет - бирку, яка зможе рятувати життя пацієнтів у лікарнях. За допомогою цих бирок один лікар може стежити за станом відразу 200 пацієнтів і швидко реагувати на погіршення їх стану.

Важливий і недорогий за собівартістю гаджет Vital Signs Microchip розробили вчені з Cornell University.

Ідея про створення бирки прийшла вченим після того, як вони відвідали Центр медицини сну Weill Cornell і NewYork-Presbyterian, де вимір життєво важливих ознак може переривати сон.

«Розмірковуючи про тих технологіях, які вже були використані в нашій лабораторії, ми прийшли до висновку, що могли б отримати сигнал від важливих проявів життя. Але після того як ми розібралися в теорії і провели експерименти, якість сигналу вийшло навіть кращим, ніж очікувалося », - розповідають вчені.

Електронну бирку прикріплюють на грудях або на зап'ясті пацієнта, і вона починає випромінювати радіохвилі всередину тіла. Хвилі «відбиваються» від серця або судин і виходять за межі тіла. У бирці використовується прихована система радіочастотних сигналів і мікросхем мікрочіпів, аналогічних тим, які використовують в магазинах на одязі і електроніці.

Сигнали збирає центральне пристрій, що зчитує, що знаходиться в кімнаті, від електромагнітної енергії якого і харчуються бирки. Через бездротовий зв'язок воно передає дані про кожного пацієнта на комп'ютер.

За словами Едвіна Кана, професора електротехніки та обчислювальної техніки, система працює як радар. Але на відміну від більшості радіолокаційних систем, її електромагнітні сигнали краще входять в тканини тіла.

За допомогою цих бирок можна фіксувати артеріальний тиск, частоту серцевих скорочень, частоту дихання і інші показники. На кожній бирці є унікальний код для ідентифікації, який передається разом з сигналом. Таким чином лікарі зможуть оперативно отримувати інформацію про те, кому з пацієнтів потрібна допомога.

За словами розробників, точність результатів така ж, як при роботі з електрокардіографами. Бірки можна успішно вшивати в тканину, вставляють безпосередньо в одяг.

Джерело: epochtimes.com.ua
Видалити Відміна
Забанити Відміна