Закрити
У Німеччині створили протиобростаючу фарбу для судів, яка безпечна для морських мешканців
10 Січня 2018, 11:03 , Переглядів: 955
FacebookTwitterLivejournal
У Німеччині створили протиобростаючу фарбу для судів, яка безпечна для морських мешканців Фото: nautic-pln.fr У Німеччині створили протиобростаючу фарбу для судів, яка безпечна для морських мешканців

Дослідники з Німеччини створили новий вид протиобростаючими фарби, яка знижує витрати на технічне обслуговування суден, і при цьому є безпечною для навколишнього середовища і морських мешканців.

Водорості, морські качечки і черепашки швидко покривають корпус будь-якого судна нижче ватерлінії. Ці організми і їх відкладення, яких називають biofouling, завдають шкоди лакофарбового покриття і збільшують вагу судна і його опір течією.

Це, в свою чергу, призводить до більшого витраті палива і більш високим викидів CO2. Захисні фарби можуть запобігти цьому зростання, але їх застосування на корпусах суден часто призводить до серйозної шкоди морського життя. Токсичні протиобростаючі фарби виділяють забруднюючі речовини і токсичні хімікати в воду.

Дослідницька і робоча група Functional Nanomaterials в Kiel University при партнерстві з Kiel spin-off Phi-Stone AG створила екологічно чисту фарбу проти біологічного обростання. Фарба, що недавно одержала нагороди на Всесвітньому конкурсі підприємництва в області морських технологій (MTEC), виготовлена ​​з нанополімерного композиту на основі політіоуретана і спеціально виготовлених керамічних частинок.

Гладка поверхня композиту ускладнює прикріплення морських організмів до корпусу, а фарбу легко чистити, що економить гроші і захищає навколишнє середовище.

За словами Інго Пауловіча, члена правління Phi-Stone, «Ми вважаємо, що обростання морськими організмами збільшує кількість використання палива судів до 40%. Це варто світової транспортної галузі понад $ 150 млрд на рік і викликає зайве забруднення навколишнього середовища».

Нова фарба була протестована протягом двох років на «African Forest», який переміщувався з Бельгії в Габон. Під час випробування морські організми, які росли на корпусі, були стерті губкою. В даний час Phi-Stone працює над розробкою техніки розпилення для легшого нанесення фарби на великі площі.

Протиобростаюча фарба об'єднує інші недавні інновації (такі як відшаровування фарби, здатна захистити більшість поверхонь) і бореться із забрудненням навколишнього середовища.

Джерело: epochtimes.com.ua
Видалити Відміна
Забанити Відміна