Закрити
Новий одяг з використаних ПЕТ-пляшок: як це роблять
09 Січня 2018, 17:47 , Переглядів: 1064
FacebookTwitterLivejournal
Новий одяг з використаних ПЕТ-пляшок: як це роблять Фото: patagonia.com Новий одяг з використаних ПЕТ-пляшок: як це роблять

Старі і використані ПЕТ-пляшки можна переробити самим неймовірним способом: крім таких же ємностей для води та інших рідин, з них роблять одяг. Наприклад, куртки, штани або футболки.

У 2016 році приблизно 400 тис. Випускників по всій Америці носили мантії, виготовлені з перероблених ПЕТ-пляшок. Для цього знадобилося переробити близько 10,8 млн одиниць пластикової тари, розповідає Еarth 911.

Перший одяг, виготовлений з перероблених ПЕТ-пляшок, потрапила на полиці магазинів ще в 1993 році. Щоб це сталося, компанія Patagonia вклала значні кошти в дослідження і розробки.

З тих пір цей бренд підштовхнув інших виробників одягу до використання переробленої ПЕТ-сировини в своєму одязі. Спеціально для переробки ПЕТ в тканину був створений бренд Repreve компанії Unifi. Сьогодні вторинне волокно бренду Repreve використовують такі бренди, як Adidas, New Balance, Timberland, Patagonia і ряд інших компаній.

Хоча цей дивовижний процес переробки і виробництва досить складний, наведені нижче інфографіка наочно демонструє кожен його етап. Однак перш давайте розглянемо деякі плюси і мінуси використання переробленого ПЕТ в одязі.

Плюси переробленої ПЕТ-одягу

1. Використання переробленого вторсировини знижує нашу залежність від нафти. Традиційні поліефірні волокна виготовляються з сирої нафти. Використовуючи перероблені ПЕТ-пляшки, виробники стають менш залежними від нафти, економлячи ресурси планети.

2. Одяг, виготовлений з ПЕТ, може бути перероблена знову і знову. Весь одяг рано чи пізно зношується, а вироби з переробленого ПЕТ і поліефіру можуть бути перероблені і розкладені на волокна, які будуть використовуватися для виготовлення нових речей.

Це досить вражаючий цикл перетворення старого одягу в нову знову і знову. Бренд Patagonia збирає старий одяг і, якщо вона все ще в доброму стані, перепродує її, якщо ж ні, то віддає в переробку.

Мінуси переробленої ПЕТ-одягу

1. Найбільша проблема з переробленої одягом з ПЕТ - це мікроволокна, які губляться, наприклад, при пранні. Кожен раз коли ви перете, крихітні пластикові волокна змиваються в каналізацію і надходять в каналізаційні мережі. Ці волокна в кінцевому підсумку проникають в океани.

Один з дослідників виявив, що 85% штучного матеріалу, зібраного на береговій лінії, це мікроволокна. Через мікроскопічного розміру їх надзвичайно важко виявити і очистити. Цей мікропластік був неодноразово виявлений всередині морських мешканців, він плаває в кожному океані по всьому світу, і навіть потрапляє в нашу воду і їжу.

2: Вторинний ПЕТ - як і раніше пластик. Ми ніколи повністю не позбудемося пластика, але ми могли б зменшити кількість пластику в нашому житті. Хоча переробка пластикових пляшок в одяг, безумовно, краще, ніж ті ж пляшки, які потрапляють на полігон, це не допомагає зменшити нашу залежність від пластику. Є багато інших натуральних волокон, таких як органічний хлопок і конопля, які можна використовувати в одязі замість пластика. По можливості, краще купувати одяг з цих більш стійких і натуральних матеріалів.

 

Джерело: epochtimes.com.ua
Видалити Відміна
Забанити Відміна