Закрити
В Ізраїлі "розумний" мікроскоп навчили розпізнавати бактерії в крові
09 Січня 2018, 16:28 , Переглядів: 921
FacebookTwitterLivejournal
В Ізраїлі Фото: Tvoelechenie В Ізраїлі "розумний" мікроскоп навчили розпізнавати бактерії в крові

Мікробіологічні лабораторії відчувають велику нестачу кваліфікованих лаборантів, і нового припливу кадрів в найближчі роки не передбачається. На місце відсутніх фахівців може прийти штучний інтелект; це дозволить пацієнтам не зіткнутися з наслідками кадрової кризи.

Ізраїльські мікробіологи навчили нейромережу розпізнавати бактерії в зразках крові з точністю 93%, повідомляє сайт "Главное".

Мікробіологи з медичного центру Бет-Ізраел (BIDMC) створили "розумний" мікроскоп, який за допомогою штучного інтелекту визначає патогени в крові. Зображення, отримані за допомогою мікроскопа, обробляються алгоритмом машинного навчання.

Надточна нейромережа, що розпізнає знімки, зроблені за допомогою мікроскопа, навчили на масиві з 100 тисяч фрагментів знімків 25 тисяч зразків, попередньо оброблених барвником, щоб зробити бактерії більш контрастними, і витриманих в нормальних умовах для того, щоб дати бактеріям можливість розмножитися.

Нейромережа навчилася розпізнавати бактерії і визначати їх вид за зовнішніми ознаками. Нейромережа враховувала форму і організацію бактерій, оскільки за цими ознаками легко впізнати найпоширеніші хвороботворні організми - палички E. coli, округлі кластери стафілококів і ланцюжки стрептококів. До кінця навчання точність визначення видів бактерій склала 95%.

Потім нейромережу випробували на 189 зразках, які оброблялися без втручання людини; в цьому випадку система правильно визначала вид бактерій в 93% випадків. Подальше навчання здатне перетворити систему в надійний і абсолютно автономний інструмент діагностики, вважають автори розробки.

Автори розробки зазначають, що лаборанти зазвичай дуже точно діагностують бактеріальні інфекції по аналізах крові. Залучити штучний інтелект було потрібно не для того, щоб підвищити ефективність роботи людей. Справа в тому, що мікробіологічні лабораторії відчувають велику нестачу кваліфікованих лаборантів, і нового припливу кадрів в найближчі роки не передбачається. На місце відсутніх фахівців може прийти штучний інтелект; це дозволить пацієнтам не зіткнутися з наслідками кадрової кризи, пояснюють ізраїльські вчені.

Щороку бактеріальні інфекції вбивають тисячі людей по всьому світу; своєчасна точна діагностика може врятувати їх життя. Крім того, натренована нейромережа сама по собі стає базою даних, на якій можна навчати нових фахівців. До того ж її можна буде використовувати для аналізу та узагальнення даних; для наукової роботи.

Опис системи опубліковано в журналі Journal of Clinical Microbiology, коротко про нього розповідає прес-реліз на сайті BIDMC.

Джерело: Главное
Видалити Відміна
Забанити Відміна