Закрити
Вчені знайшли живу акулу, якій 512 років
04 Січня 2018, 14:41 , Переглядів: 639
FacebookTwitterLivejournal
Вчені знайшли живу акулу, якій 512 років Фото: pure-t.ru Вчені знайшли живу акулу, якій 512 років

Це означає, що ця гренландська акула існувала, в ті далекі часи, коли ще був живий Леонардо да Вінчі; вона застала часи завоювання ацтеків Кортесом, і навіть була "свідком" викладу теорії Галлілея про обертання Землі навколо Сонця.

Вчені з Данії повідомили, що ними знайдена найстаріша хребетна тварина на Землі. Рекордсменкою стала гренландська акула. За приблизними підрахунками вона народилася на початку шістнадцятого століття. Тобто на даний момент акулі більше, ніж п'ятсот років!

Даному виду акул властиве дуже повільне зростання: щорічно гренландська акула виростає приблизно на один сантиметр. Статева зрілість досягається акулою у віці ста п'ятдесяти років. Виявлена ​​самка сягає довжини в п'ять з половиною метрів.

Встановити вік виявленої акули вдалося за допомогою спеціального радіовуглецевого аналізу кришталика ока. Результати аналізів порівняли з даними інших гренландських акул, а також було проведено порівняння розміру тіла хребетних.

Акули мають певну особливість - їх кришталик росте протягом усього життя.

Порівняння показників дозволило встановити вік акули з достовірністю в 95 відсотків.

До виявлення даної самки, попереднім рекордсменом була інша представниця гренландських полярних акул. За даними експертів її вік становив 392 роки.

Гренландські акули - маловивчений тип. Їх довголіття зазвичай пов'язують з уповільненим метаболізмом і проживанням в холодній воді.

До 2013 року вважалося, що міграція гренландських акул відбувається в Північному Льодовитому океані і Північній Атлантиці. Але 2013 рік ознаменувався тим, що чотирьохметрова хижачка була помічена біля берегів Мексиканської затоки. Тоді гігантська акула була помічена глибоководним науково-дослідницьким підводним човном.

Ісландці вважають м'ясо цих хребетних рідкісним делікатесом, і вживають його в їжу, не дивлячись на його токсичність.

У м'ясі гренландських акул було виявлено речовину, що викликає у вхиваючих його людей стан, схожий на алкогольне сп'яніння.

Джерело: http://www.pure-t.ru
Видалити Відміна
Забанити Відміна