Закрити
Український інститут нацпам'яті хоче скасувати вихідні дні - 8 березня і 9 травня
04 Січня 2018, 14:32 , Переглядів: 492
FacebookTwitterLivejournal
Український інститут нацпам'яті хоче скасувати вихідні дні - 8 березня і 9 травня Фото: dpchas.com.ua Український інститут нацпам'яті хоче скасувати вихідні дні - 8 березня і 9 травня

Новий законопроект також пропонує скасувати практику перенесення вихідних днів, коли свято випадає на суботу або неділю.

Український інститут національної пам'яті пропонує значно скоротити число святкових днів в Україні.

Відповідний законопроект опублікований на сайті інституту.

"В умовах воєнного протистояння та інформаційної агресії, яка сьогодні ведеться проти України, нагальною є потреба консолідації суспільства, в тому числі навколо історичного минулого, національних цінностей і традицій. Особлива роль у цьому процесі належить комплексу державних свят, який повинен бути фактором відновлення історичної пам'яті українського народу, джерелом цивільно-патріотичного становлення суспільства ... ", - йдеться в поясненні до законопроекту.

Якщо законопроект буде підтриманий у новій редакції, то з наступного року в Україні буде всього дев'ять неробочих свят: День Конституції, День Незалежності, День Захисника і День пам'яті і примирення - 8 травня. Один вихідний - це Міжнародний день праці, і ще чотири вихідних - це традиційні свята: Трійця, Новий рік, Різдво і Великдень.

У календарі 8 березня і 9 травня залишаться святковими, але робочими днями. 2 травня, як святковий день, пропонується скасувати взагалі.

Оскільки 25 грудня вже став святковим неробочим днем, то відповідні зміни також будуть внесені в законопроект.

Законопроект також пропонує скасувати практику перенесення вихідних днів, коли свято випадає на суботу або неділю. Тільки Великдень, Різдво і Трійця будуть переноситися на понеділок.

Так, Український інститут національної пам'яті хоче систематизувати категорії свят і розділити на державні, міжнародні свята, дні жалоби, пам'ятні дати, професійні свята, скорботні дні, традиційні свята.

За інформацією ЗМІ, Український інститут національної пам'яті вніс нову редакцію законопроекту на розгляд до Міністерства культури.

Джерело: https://bykvu.com
Видалити Відміна
Забанити Відміна