Закрити
Вчені розкрили всі таємниці будівництва пірамід Стародавнього Єгипту
03 Жовтня 2017, 11:28 , Переглядів: 830
FacebookTwitterLivejournal
Вчені розкрили всі таємниці будівництва пірамід Стародавнього Єгипту Фото: ua.racurs.ua Вчені розкрили всі таємниці будівництва пірамід Стародавнього Єгипту

Група археологів завдяки стародавньому папірусу розкрила таємницю будівництва пірамід.

У документі докладно викладено спосіб, який єгиптяни використовували понад 4600 років тому для доставки надважких кам’яних блоків

Вчені встановили способи, які використовували стародавні єгиптяни для транспортування кам’яних блоків з півдня на північ країни до місця будівництва великих пірамід Гізи, пише РІА «Новости» з посиланням на єгипетського вченого-археолога і екс-главу Міністерства у справах старожитностей Єгипту Захі Хаваса.

Група археологів виявила стародавній папірус, де докладно викладено спосіб, який єгиптяни використовували понад 4600 років тому для доставки важких гранітних і вапнякових блоків на великі відстані (понад 800 км — з Асуана в Гізу для будівництва великої піраміди Хеопса). У папірусі, зокрема, розповідається, що для транспортування застосовувалися спеціальні будівельні водні канали.

«Транспортування здійснювалося зі спеціального порту в місці розробки каменю в Асуані на дерев’яних човнах, які рухалися по Нілу, а потім по будівельних каналах аж до спеціально влаштованого порту поруч з пірамідами», — сказав Хавас.

Знаменитий на весь світ археологічний комплекс пірамід Гізи знаходиться на західному березі річки Ніл біля Каїру. Комплексу понад 4,5 тис. років, він складається з трьох великих пірамід: Хеопса, Хефрена і Мікеріна.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що дослідники гробниці єгипетського фараона Тутанхамона виявили таємні кімнати, в яких може перебувати легендарне поховання давньоєгипетської цариці Нефертіті.

Джерело: http://ua.racurs.ua
Видалити Відміна
Забанити Відміна