Закрити
Вчені пропонують $1 млн за розв'язання старовинної шахової задачі
07 Вересня 2017, 15:38 , Переглядів: 618
FacebookTwitterLivejournal
Вчені пропонують $1 млн за розв'язання старовинної шахової задачі Фото: wall.alphacoders.com Вчені пропонують $1 млн за розв'язання старовинної шахової задачі

Дослідники з британського Сент-Ендрюського університету запропонували $1 млн за розв'язання старовинної шахової задачі під назвою "Завдання про вісім ферзів".

Про це повідомляється на сайті університету.

Задачу сформулювали в середині дев'ятнадцятого сторіччя.

Її суть у тому, що необхідно розставити вісім ферзів таким чином, щоб жоден з них не потрапляв під удар іншого. Складність полягає у тому, що ця фігура б'є всі клітини, розташовані по вертикалях, горизонталях і обох діагоналях.

Наразі відомо 12 унікальних рішень. Її вирішення на стандартній дошці в 64 клітини знайшли у 1850 році. Однак задача ускладнюється із збільшенням розмірів поля і кількості фігур.

При збільшенні розміру дошки до 1000 на 1000 клітин комп'ютерні програми, які намагаються вирішити завдання, припиняють працювати. На думку професора Яна Гента, автор алгоритму швидкого рішення цієї задачі зможе адаптувати свою програму для інших задач, зокрема і для дешифрування кодів в інтернеті.

Джерело: Bloger.FM
Видалити Відміна
Забанити Відміна