Закрити
У Великобританії заборонили використання гомеопатії
06 Вересня 2017, 11:51 , Переглядів: 616
FacebookTwitterLivejournal
У Великобританії заборонили використання гомеопатії Фото: netdoctor.co.uk У Великобританії заборонили використання гомеопатії

Прийнятий документ класифікує гомеопатію як лікування з "відсутністю переконливих доказів клінічної ефективності" і рекомендує лікарям загальної практики не призначати гомеопатичні засоби, щоб скоротити витрати пацієнтів.

Національна служба охорони здоров'я Великобританії встановила заборону на використання гомеопатії для пацієнтів, тому що це «лікування, не заснованей на доказах, а будь-які поліпшення пов'язані лише з ефектом плацебо», повідомляє офіційний сайт відмого лікаря Євгена Комаровського

Лікарі повинні припинити призначати гомеопатичні ліки хворим, йдеться в повідомленні Національної служби охорони здоров'я Великобританії (NHS). Цю зміну було запропоновано, тому що «в кращому випадку гомеопатія - це плацебо, і призначати її - це зловживання дефіцитними фондами NHS, які можна було б направити на фінансування дійсно ефективного лікування», - пояснив Симон Стівенс, виконавчий директор NHS England.

На даний час NHS England витрачає 92 412 000 фунтів стерлінгів на «натуральне лікування», яке використовує значно розбавлені дози натуральних речовин, щоб, як стверджують його адепти, допомогти організму пацієнта вилікувати себе.

Прийнятий документ класифікує гомеопатію як лікування з «відсутністю переконливих доказів клінічної ефективності» і рекомендує лікарям загальної практики не призначати гомеопатичні засоби, щоб скоротити витрати на рецептурно призначаються за рецептом.

«Часто пацієнти отримують ліки, які виявилися неефективними або в деяких випадках навіть небезпечними», - йдеться в документі, а також відзначається, що часто у гомеопатії є «більш ефективні, безпечні та/або більш дешеві альтернативи».

У минулому році 1,1 млрд рецептурних препаратів були виписані лікарями загальної практики на суму 9,2 млрд фунтів стерлінгів. Це дійсно великі гроші, тому так гостро постало питання про призначення якісних препаратів.

У нових національних рекомендаціях зазначено 18 процедур, які не слід призначати, і перераховані близько 3200 продуктів, таких як очні краплі, мікстури від кашлю і сонцезахисні креми, які не слід виписувати, бо вони вільно продаються без рецепта в аптеках і супермаркетах.

Також названі методи лікування, які незабаром можуть бути заборонені NHS England. Список включає, зокрема, лікування травами і лідокаїнові пластирі. Однак в ході попередньо проведеного опитування з'ясувалося, що плани скорочення витрат можуть зупинити лікарів від призначення вакцинації перед подорожжю, а також призначення ліків від сезонної алергії і безглютенового харчування при целіакії.

«NHS England, ймовірно, найефективніша медична служба в світі, але, як і в кожній країні, у неї все ще є недоліки, які ми маємо намір викоренити, заявив пан Стівенс. - Громадськість справедливо очікує, що NHS England буде використовувати кожен фунт з розумом. І сьогодні ми приймаємо практичні заходи, щоб краще витрачати гроші на сучасні ліки і лікування».

Тривають також офіційні консультації з громадськістю, спрямовані на те, щоб зберегти в бюджеті медичного обслуговування не менше 250 мільйонів фунтів стерлінгів на рік.

Професор Хелен Стокс-Лемпард, голова Королівського коледжу лікарів загальної практики, запропонувала прийняти «безпечні і розумні заходи» для скорочення витрат на призначувані препарати, які є «значними витратами для служби охорони здоров'я», проте застерегла від того, щоб вимушена покупка загальних медичних товарів, раніше доступних за рецептами, не вдарила по найбідніших верствах населення.

«Ми знаємо, що деякі види лікування практично неефективні, і в кращому випадку це плацебо, - пояснила професор. - Ми також знаємо, що багато ліків доступні у торговій мережі та дешеві, і їх набагато швидше отримати за невеликі гроші, ніж за рецептом, і про це повинні пам'ятати і лікар загальної практики, і громадськість. Якщо пацієнти знаходяться в свідомості і можуть дозволити собі купити лікарські засоби в аптеці, то ми будемо заохочувати їх робити це. Однак не можна вимагати, щоб лікарі загальної практики так підходили до всіх пацієнтів. Якщо медики не будуть враховувати демографічні та інші відмінності серед різних верств населення по всій країні чи зневажатимуть індивідуальні обставини пацієнта, то це може вдарити по найбільш вразливим верствам суспільства».

Видалити Відміна
Забанити Відміна