Закрити
Київрада хоче зобов'язати продавців в магазинах і кафе розмовляти виключно українською
20 Квітня 2017, 15:04 , Переглядів: 551
FacebookTwitterLivejournal
Київрада хоче зобов'язати продавців в магазинах і кафе розмовляти виключно українською Фото: Цензор.НЕТ Київрада хоче зобов'язати продавців в магазинах і кафе розмовляти виключно українською

В проекті, який розглядається в Київраді, зокрема, зазначається, що перехід на іноземні мови можливий за бажанням клієнта в разі, якщо надавач послуг ними володіє.

Сьогодні, 20 квітня, Київська міська рада прийняла за основу поданий "Свободою" проект рішення, яким вводиться тотальна українізація в сфері обслуговування Києва. За відповідне рішення проголосував 91 депутат.

При цьому, як повідомляє портал "Киеввласть", депутати підтримали пропозицію секретаря Київради Володимира Прокопіва і відправили проект рішення на доопрацювання, прийнявши проект за основу.

Проект рішення зобов'язує співробітників кафе, ресторанів, магазинів, контролерів, кондукторів та інших розмовляти тільки українською, а також зробити обов'язковим українське меню і перекласти вивіски.

Зокрема:

  • мовою роботи, діловодства і документації органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій комунальної форми власності є державна мова - українська;
  • рекламні оголошення, вивіски, плакати, афіші, повідомлення та інші форми аудіо- і візуальної рекламної продукції, цінники повинні оформлятися українською мовою. У разі, якщо вивіска суб'єкта господарської діяльності є відображенням зареєстрованого знака іноземною мовою, встановлення такої вивіски можливо тільки з обов'язковим зазначенням його перекладу або транслітерації українською мовою рівновеликим шрифтом;
  • у всіх сферах обслуговування громадян вживається державна мова - українська. Надавач послуг зобов'язаний звертатися і спілкуватися з одержувачем послуг (клієнтом) державною мовою. Перехід на іноземні мови можливий за бажанням клієнта в разі, якщо надавач послуг ними володіє. У всіх закладах сфери громадського харчування, торгівлі обов'язкова наявність меню, виконаного на державній мові. При обслуговуванні відвідувачів, персонал зобов'язується пропонувати меню українською мовою і тільки на вимогу клієнта надати меню будь-якою іншою мовою за його наявності.

До речі, ця постанова, яке ініційована Юрієм Сиротюком рік пролежала в кабінетах Київради.

Джерело: https://strana.ua
Видалити Відміна
Забанити Відміна