Закрити
Діабет зможуть вилікувати одним уколом
01 Січня 1970, 02:00 , Переглядів: 967
FacebookTwitterLivejournal
Діабет зможуть вилікувати одним уколом Фото: nauka21vek.ru Діабет зможуть вилікувати одним уколом

Одна ін'єкція антитіл протягом місяця тримала в нормі рівень цукру у мишей-діабетиків.

Вчені створили антитіла, що активують буру жирову тканину, що, в свою чергу, сприяє спалюванню жирів і нормалізації рівня цукру в крові хворих на діабет.

Американські фахівці повідомляють у статті, опублікованій в журналі Science Translational Medicine, що діабет незабаром можна буде лікувати однією ін'єкцією.

Відомо, що діабет другого типу пов'язаний із сильними метаболічними порушеннями: нездатністю клітин поглинати глюкозу з крові, жировими відкладеннями, які ведуть до надмірної ваги.

У той же час в організмі існує два види жиру - білий, який і забезпечує нас надмірною вагою, і бурий, який спалює ліпіди з утворенням тепла і таким чином бере участь у терморегуляції. Довгий час вважалося, що бурий жир є тільки у немовлят, поки у 2009 році його не знайшли у дорослих.

Тож вчені прийшли до висновку, якщо активувати цю метаболічну доменну піч, можна легко позбутися надмірної ваги та інших неприємних речей, пов'язаних з діабетом.

Так, дослідники звернулися до гормону FGF21 (фактору росту фібробластів 21), який активує клітини бурої жирової тканини, знижує кількість жирів-тригліцеридів в крові і нормалізує рівень цукру. Щоравда, все це FGF21 робив у мишей; спроби регулювати за його допомогою людський метаболізм не увінчалися успіхом: FGF21 занадто швидко зникав з кровотоку.

Тому вчені вирішили подіяти на клітинні рецептори, що налаштовані на білок FGF21, за допомогою антитіл проти цих рецепторів. Результати перевершили всі очікування: одна єдина ін'єкція цих антитіл протягом місяця тримала в нормі рівень цукру у мишей-діабетиків без будь-яких побічних ефектів (якщо не вважати за такий схуднення піддослідних тварин на 10%).

Джерело: ТСН
Видалити Відміна
Забанити Відміна