Закрити
Розбите серце тепер вважається повноцінним медичним діагнозом
16 Вересня 2011, 20:02 , Переглядів: 8298
FacebookTwitterLivejournal
Розбите серце тепер вважається повноцінним медичним діагнозом Фото: waleshome.org Розбите серце тепер вважається повноцінним медичним діагнозом

Сильні душевні потрясіння збільшують ризик інфаркту та ранньої серцевої недостатності

У кардіологів з'явився новий термін - синдром розбитого серця, який характеризує захворювання, що розвивається на тлі сильних душевних потрясінь і стресу

По-науковому термін називається "кардіоміопатія такоцубо". Суть хвороби в тому, що під впливом описаних факторів відбувається раптове минуще ослаблення скоротливості серцевого м'яза. У результаті в кілька разів зростає загроза інфаркту та ранньої серцевої недостатності, пише "Комсомольська правда", посилаючись на опубліковані в Британському Медичному Журналі результати досліджень.

Так, наприклад, батьки, які втратили дитину, в перші 10 років після її смерті гинуть в 4 рази частіше, ніж ті, хто не переживав подібного потрясіння. До таких же наслідків приводить втрата чоловіка або дружини.

Причини розвитку "синдрому розбитого серця" - не тільки психологічні. Важкі переживання послаблюють імунний захист організму, в результаті чого підвищується ризик отримати запалення легенів внаслідок звичайної застуди, або навіть потрапити в автокатастрофу через порушення концентрації уваги.

Тому, вважають фахівці, за людьми, які перенесли важку втрату, як мінімум протягом року повинен спостерігати кардіолог або фахівець з психосоматики.

Джерело: Фокус
Видалити Відміна
Забанити Відміна