Закрити
Тютюновий дим спричиняє захворювання вух у дітей
11 Вересня 2011, 01:11 , Переглядів: 3103
FacebookTwitterLivejournal
Тютюновий дим спричиняє захворювання вух у дітей Фото: doctor.itop.net Тютюновий дим спричиняє захворювання вух у дітей

Було встановлено, що куріння матері збільшує ризик розвитку інфекції середнього вуха у дитини на 62% порівняно з нащадками батьків-некурців

Учені з британського Університету Ноттінгема дійшли висновку, що діти курців страждають інфекціями вух частіше за своїх однолітків, які виховуються у сім'ях некурців, повідомляє MSNBC.

Під час дослідження, проведеного під керівництвом Лори Джонс, вчені проаналізували результати 61 дослідження, проведеного раніше іншими фахівцями. Автори цих робіт вивчали статистику захворюваності інфекціями середнього вуха у дітей, що регулярно зазнають дії тютюнового диму.

У сім'ях, де палять інші родичі (крім матері), вірогідність таких інфекцій у дитини вища на 37%. Вчені також з'ясували, що дітям, у яких курять мати чи батько, майже вдвічі частіше роблять хірургічні операції через запальні захворюванння середнього вуха.

Дослідники не ставили завдання виявити конкретні причини підвищеної частоти інфекцій середнього вуха у пасивних курців. Однак, за припущеннями вчених, під впливом тютюнового диму в середньому вусі розвивається запальний процес і накопичується рідина, що створює відповідне середовище для розмноження бактерій.

Нагадаємо, що згідно з останніми даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), щорічно пасивне куріння призводить до смерті близько 600 тисяч осіб і майже третина з них - діти.

Джерело: Корреспондент
Видалити Відміна
Забанити Відміна