Закрити
Румунія хоче розпрощатися з міфом про Дракулу
13 Липня 2010, 00:00 , Переглядів: 363
FacebookTwitterLivejournal
Румунія хоче розпрощатися з міфом про Дракулу Фото: http://www.liveinternet.ru/ Румунія хоче розпрощатися з міфом про Дракулу

Настав час покласти край надміру кровожерливим міфам і легендам: для Румунії настав час розповісти історичну правду про життя валаського князя Влада III, який в 1897 році надихнув письменника Брема Стокера на створення персонажа "Дракули".

"Надумана легенда, щоб представити Східну Європу як землю примітивних людей", - заявляє куратор експозиції, присвяченої воєводі Владу Дракулє, пише Валерія Фраскетті в статті, надрукованої в газеті La Repubblica.

"Настав час покласти край надміру кровожерливим міфам і легендам: для Румунії настав час розповісти історичну правду про життя валаського князя Влада III, який в 1897 році надихнув письменника Брема Стокера на створення персонажа "Дракули".

Операція з демістифікації офіційно розпочалася в п'ятницю в Національному музеї мистецтв у Бухаресті з відкриття виставки книг, манускриптів і портретів під назвою "Дракула - воєвода й вампір", - пише видання.

Ініціатива, за словами куратора виставки Марго Раух, ґрунтується на історичних дослідженнях, які доводять, що легенди про Влада Дракулу мали на меті представити Східну Європу як землю примітивних людей. Однак відвідувачі не знайдуть на виставці свідчень, що змальовують Дракулу святим. Влад III був вельми авторитарним правителем, який завзято боровся проти оттоманської навали. Він безжалісно розправлявся з ворогами. Невипадково йому дали прізвисько Цепеш - "Той, хто саджає на кіл": з-поміж представлених документів - гравюра, на якій зображений Влад Дракула, що трапезує перед групою посаджених на кіл полонених і декількох відрізаних голів, пише автор статті.

Але імідж воєводи Валаського князівства додатково зіпсував Брем Стокер: "у Будапешті кажуть, що лише цьому романісту воєвода зобов'язаний своєю репутацією вампіра", пише видання.

Інша частина експозиції присвячена конкретно вампіризму. Деякі випадки, судячи із виставлених документів, мали місце в XVIII столітті в Південно-Східній Європі. Виставка буде відкрита до 10 жовтня.

Зазначимо, у 2007 році замок графа Дракули, розташований в Трансільванії, був виставлений на продаж. Вартість будівлі, стилізованої відповідно до твору Брема Стокера, перевищила 100 млн доларів.

Джерело: Newsru.ua
Видалити Відміна
Забанити Відміна