Закрити
Результати участі школярів України у міжнародному порівняльному дослідженні TIMSS
23 Січня 2009, 00:00 , Переглядів: 881
FacebookTwitterLivejournal
Результати участі школярів України у міжнародному порівняльному дослідженні TIMSS Фото: http://www.capstan.be Результати участі школярів України у міжнародному порівняльному дослідженні TIMSS

Минулого року школярі 4-х та 8-х класів України вперше стали учасниками міжнародного дослідження якості природничо-математичної освіти (TIMSS). Це дослідження мало на меті здійснити порівняльне оцінювання стану природничо-математичної освіти у початковій і основній школі.

У дослідженні TIMSS узяло участь понад 60 країн-учасниць (37 країн та 7 окремих регіонів у дослідженні для 4-х класів та 50 країн та 7 окремих регіонів у дослідженні для 8-х класів).

Усього у дослідженні взяло участь майже 425 тис. учнів, із них в Україні - 4498 учнів 4-х та 4527 учнів 8-х класів із 149 шкіл.

За результатами всіх країн-учасниць розраховувався середній міжнародний бал; для цього дослідження він становить 500 балів.

З математики: 4-й клас Україна з середнім міжнародним балом 469 розміщується на 26 місці; 8-й клас - з середнім балом 462 - на 25.

Результат України можна порівняти з результатами Румунії (461 бал), Ізраїлю (463 бали), Болгарії (464 бали), Кіпру (461 бал), Норвегії (469 балів).

З природознавства: 4-й клас - з середнім балом 474 - на 26 місці; 8-й клас - з середнім балом 485 - на 19.

Результат України можна порівняти з результатами Йорданії (482 бали), Норвегії (487 балів), Вірменії (488 балів).

Україна вперше брала участь у міжнародному дослідженні; практичного досвіду не мали ні організатори дослідження, ні його учасники. Серед 14 країн-дебютантів кращі, ніж в України, результати показали дві країни - Данія (4 клас) та Німеччина (4 клас).

На відміну від Гонконгу, Великої Британії, США, Литви, Шотландії, Сербії, Ізраїлю, Грузії, Марокко, Україною, за оцінкою міжнародних експертів, не було порушено правила щодо вибірки шкіл-учасниць дослідження.

Україна не була серед розробників завдань і, відповідно, не могла впливати на їх зміст.

Зміст завдань дослідження на дві третини відрізнявся від змісту українських навчальних програм.

Українські школярі 4-х класів добре справилися із завданнями з природознавства на перевірку та відтворення знань. Найскладнішими для них виявилися завдання на порівняння об'єктів, встановлення міжпредметних зв'язків.

Натомість 80% учнів початкової школи виявили здатність використовувати основні математичні знання у нескладних ситуаціях, інтерпретувати дані. При цьому третина учнів змогла виконати завдання на застосування набутих теоретичних знань та умінь до реальних ситуацій, характерних для повсякденного життя.

Українські школярі 8-х класів справилися з математичними завданнями на перевірку та застосування знань у стандартних ситуаціях. Задачі, що мали звичне для учнів формулювання, розв'язали 45-77,8% учнів.

Аналіз виконання завдань із природничих дисциплін показує, що учні 8-х класів успішно впоралися із завданнями на відтворення знань. Найскладнішими для восьмикласників виявилися завдання, що потребували застосовування теоретичних знань у практичній діяльності, порівняння та класифікацію об'єктів, на розуміння природи як цілісної системи.

Автор: Прес-служба МОН
Видалити Відміна
Забанити Відміна